середу, 31 липня 2013 р.

Фізкультхвилинка

Фізкультхвилинка

Трави ростуть низько-низько,
Дерева ростуть високо-високо.
А ми їдемо тихо-тихо.
Щоб не зробить нікому лиха,
Вітер дує сильно-сильно,
Дерева хита невпинно,
А нам у класі так затишно,
Ми до занять готові сісти.

Фізкультхвилинка

Фізкультхвилинка

Раз, два, три, чотири, п'ять.
Стали в колі ми кружлять.
Покружляли, розійшлися.
До роботи знов берися.

Я і Укарїна 1 клас Тема: Твоя родина, рідня, рід. Свята моєї родини.

Я і Укарїна 1 клас

Тема: Твоя родина, рідня, рід. Свята моєї родини.

Мета: формувати у дітей уявлення про сім'ю, про належність кожної дитини до певної сім'ї, значення сім'ї у житті людей. Розвивати бережне ставлення до сімейних традицій, інтерес до походження свого роду. Виховувати любов і поважне ставлення до Батьківщини, рідних,
бажання піклуватися про членів родини.

Обладнання: грамзапис пісні «Родина» Н. Яремчука, пісні Бондарчука «Рушник». Сімейні альбоми. Плакати з записом прислів'їв, ребуси.

Хід уроку

І. Актуалізація опорних знань
1. На стіні висить, як в тата,
Розпорядок дня у Гната:
В сім — із ліжка, різні вправи;
Душ холодний, кухлик кави, —
Тільки от біда, що Гната
Не розбудить і гармата...
А нам робити так не треба,
Будем гарно працювати,
Все виконувать як треба
2. Розгадування ребусів.
сім'я родина
— Про що ми будемо говорити сьогодні на уроці? (Діти відповідають)
II. Формування нових знань, прийомів і засобів діяльності
1. Повідомлення теми та завдань уроку.
2. Читання мовної розминки.
Оцей пальчик — наш дідусь,
Оцей пальчик — баба,
Оцей пальчик — наш татусь,
Оцей пальчик — мама.
А цей пальчик — буду я!
От і вся моя сім'я!

Далі

Загадка про маму

Загадка про маму

Найрідніша, наймиліша,
Всіх вона нас пестить, тішить,
Завжди скрізь буває з нами.
Відгадайте, хто це? (Мама)

Віршоване привітання учнів

Віршоване привітання учнів

На стіні висить, як в тата,
Розпорядок дня у Гната:
В сім — із ліжка, різні вправи;
Душ холодний, кухлик кави, —
Тільки от біда, що Гната
Не розбудить і гармата...
А нам робити так не треба,
Будем гарно працювати,
Все виконувать як треба

вівторок, 30 липня 2013 р.

Загадка про язик

Загадка про язик

Завжди в роті, а не проковтнеш. (Язик)

Загадка про язик

Загадка про язик

Лежить колода серед болота,
не гниє, не ржавіє і не висихає,
а завжди потрібна буває. (Язик)

Загадка про язик

Загадка про язик

Якби не було у тебе того,
не сказав би ти нічого.
( Язик )

Я і Україна Тема: Чим розпізнаємо запах і смак.

Я і Україна

Тема: Чим розпізнаємо запах і смак.

Мета: познайомити дітей з органами нюху і смаку та значенням, яке мають вони, у житті людини. Розвивати здатність дітей розпізнавати предмети за запахом, смаком. Звернути увагу учнів на роль язика у мовленнєвій діяльності людини.

Обладнання: таблиці «Орган нюху, смаку», картки із зображенням овочів, фруктів.

Хід уроку

І. Актуалізація опорних знань учнів
I. Гра «Давай слово».
— Гучна музика шкідлива для (вух).
— Відрізнити спів солов'я від співу півника допомагають ( вуха ).
— У приміщенні, де знаходиться багато людей, потрібно розмовляти ( тихо ).
— Не виходьте в холодну погоду без головного (убору).
— Не чисти вуха (сірником), гострим (предметом ).
II. Формування нових знань, прийомів і засобів діяльності
1. Відгадування загадки.
Сопе, хропе, часом чхає;
Сюди, туди зазирає,
На морозі замерзає,
Бо одежини не має. (Ніс)
2. Повідомлення теми та завдань уроку.
— Сьогодні на уроці ви дізнаєтесь, за допомогою чого людина розрізняє запахи, завдяки чому ми можемо знати про гірке, солодке, кисле.
3. Розповідь вчителя.
Органом нюху людини є ніс. Носом ми не тільки дихаємо, але й сприймаємо різноманітні запахи, які дають нам інформацію про навколишній світ. Приємно пройти весною повз запашний бузок, почути запах смачної страви чи зеленого яблука. Проте ніс сприймає не тільки приємні запахи. Він може попередити нас про небезпеку. Якщо в будинку запахне газом, ніс першим відчує це. Надто приємний і свіжий запах — це запах чистоти. Тому намагайтеся стежити за чистотою свого тіла, чистотою одягу, взуття і чистотою у кімнаті.

Далі

Загадка про ніс

Загадка про ніс

Сопе, хропе, часом чхає;
Сюди, туди зазирає,
На морозі замерзає,
Бо одежини не має. (Ніс)

Фізкультхвилинка

Фізкультхвилинка

Столярки-молодці,
Тешуть столики й стільці.
Пилочками чики-чики,
Молотками туки-туки.
Чики-тук-туки, чик-тук-туки,
В нас до праці здібні руки.

Загадка про ніс

Загадка про ніс

Між двох світил посередині я один.

(Ніс).

Загадка про язик

Загадка про язик

Завжди він у роботі,
Коли ми говоримо,
А відпочиває, коли
ми мовчимо.

(Язик)

Я і Україна 1 клас Тема: Твої руки. Чутливість шкіри.

Я і Україна 1 клас

Тема: Твої руки. Чутливість шкіри.

Мета: формувати уявлення про органи чуття та їхню роль у житті людини, навчити правильно називати пальці на руках. Розвивати в учнів чутливість шкіри на пальцях рук. Виховувати працьовитість та санітарно-гігієнічні навички догляду за органами чуттів.

Обладнання: таблиця «Органи чуттів», роздавальні картки, кольорові ілюстрації.

Хід уроку

І. Актуалізація опорних знань
I. Повторення вивченого матеріалу.
— Діти, як ви «дружите» з носовою хустинкою?
— Навіщо людині язик. Який смак ми розрізняємо ним?
— Про які органи чуттів ми говорили на попередніх уроках? (Зору, нюху, слуху, смаку)
II. Формування нових знань, прийомів і засобів діяльності
1. Відгадування загадки.
У двох матерів по п'ятеро синів, в кожного своє ім'я.
(Руки і пальці).
— Як ви гадаєте, навіщо потрібні людині руки?
— Чи можна пальцями пізнавати навколишній світ?

Далі 

Фізкультхвилинка

Фізкультхвилинка

Дружно вправними руками
Допоможемо ми мамі:
Посуд гарно перемиєм,
Витрем насухо, складем,
І при цьому не поб'єм,
Пил зітремо й підметемо -
Скрізь порядок наведемо.

Фізкультхвилинка

Фізкультхвилинка

Руки вгору, руки вниз,
На сусіда подивись.
Руки вгору, руки в боки,
Поскачи на місці трохи.
Руки ззаду покладемо,
Головою поведемо.
Дружно всі присядемо.
І за парти сядемо.

Загадка про руки і пальці

Загадка про руки і пальці

У двох матерів по п'ятеро синів,
 в кожного своє ім'я.

(Руки і пальці).

Я і Україна 1 клас Тема: Чим ми чуємо.

Я і Україна 1 клас

Тема: Чим ми чуємо.

Мета: розширювати знання учнів про орган слуху та його роль у житті людини. Розвивати чутливість слуху, уміння слухати інших людей. Виховувати санітарно-гігієнічні навички догляду за органами чуттів.

Обладнання: таблиця «Орган слуху», кольорові ілюстрації, плівка із записом різних звуків, фішки із зображенням тварин, розрізне лото.

Хід уроку

І. Актуалізація опорних знань
1. Дзвоник всім нам дав наказ —
До роботи швидше, клас.
Попрацюєм всі старанно,
Щоб пройшов Урок немарно.
2. Повторення вивченого. Фронтальне опитування.
— Який орган зору ви знаєте?
— Продовжити речення:
• Очі потрібні, щоб
• Не можна витирати очі брудними руками, тому що
• Окуляри не соромно носити, тому що
3. Творча робота.
Утворіть із складів слова і вимовте їх:
О-ля-ку-ри кар-лі чі-о.
II. Формування нових знань, прийомів і засобів діяльності
1. Повідомлення теми і завдань уроку.
Кожна людина має п'ять органів чуттів (зір, слух, смак, нюх, дотик). Сьогодні ми поговоримо про ще один орган чуття — це слух. Ви дізнаєтесь, чим ми чуємо, як потрібно розвивати слух, санітарно-гігієнічні навички догляду за органами чуттів.

Далі

Загадка про вуха

Загадка про вуха

Двоє лисенят
завжди поруч сидять.

 (Вуха)

Фізкультхвилинка

Фізкультхвилинка

Хмарка сонечко закрила,
Слізки дрібнії зронила.
Ми ті сльози позбираєм,
У травичці пошукаєм.
Пострибаєм, як звірятка,
Політаєм, як пташки.
Всі веселі, от чудово,
За роботу сіли знову.

Фізкультхвилинка

Фізкультхвилинка

Проти сонця на горбочку
Витягаються дубочки.
Свіжий вітер повіва,
Міцне гілля нагина.
Так щоранку всі дубочки
Роблять вправи на горбочку -
І тому вони гнучкі,
І тому вони стрункі.

Загадка про вуха

Загадка про вуха

Самі мовчать, а нам допомагають почути тих,
хто розмовляє й весело співає. (Вуха).

Віршоване привітання учнів

Віршоване привітання учнів

Дзвоник всім нам дав наказ —
До роботи швидше, клас.
Попрацюєм всі старанно,
Щоб пройшов Урок немарно.

Віршик Прикмета

Віршик

Прикмета

Ліс без вітру шумить, -
 Ви прислухайтесь, діти.
Знайте, вже через мить
Буде дощик шуміти.
Ту прикмету народ
Український помітив.
Набирайтесь щедрот,
Бережіть заповіти.

Віршик Ми слухали тишу

Віршик

Ми слухали тишу

Ми слухали тишу,
Була і пропала.
Зашкрябала миша,
Її налякала.
Комар запищав -
Молодий голосочок.
До шибки припав
Яблуневий листочок.

суботу, 27 липня 2013 р.

Загадка про очі

Загадка про очі

Круглі озеречка
ніколи не замерзають.

(Очі)

Я і Україна 1 клас Тема: Чим ми бачимо.

Я і Україна 1 клас

Тема: Чим ми бачимо.

Мета: розширювати уявлення учнів про один із органів чуття — очі, їх призначення, розвивати вміння розпізнавати форму, колір предметів, відстань між предметами; вчити спостережливості, гігієні очей; виховувати любов до природи, уміння помічати малопомітне.

Обладнання: таблиця із зображенням очей людини, птаха (сови), собаки, поросяти, жаби, змії, малюнки дітей із зображенням природи, люстерка у кожного учня, різнокольорові фішки (у вигляді очей).

ХІД уроку

І. Актуалізація опорних знань учнів
1. Вже дзвінок нам дав сигнал:
Працювати час настав,
Тож і ви часу не гайте,
Працювати починайте
Щоб урок минув не марно,
Нам сидіти треба гарно.
Не крутитись на уроках,
Як папуга чи сорока.

2. Повторення вивченого матеріалу.

Далі

Загадка про очі

Загадка про очі

Було собі два брати,
обоє Кіндрати,
через доріжку живуть,
а один одного не бачать.

(Очі)

Загадка про око

Загадка про око

Я кругленьке і маленьке,
Каре, сизе, голубеньке —
Не ракета я, проте —
Знайте, дітоньки, про те:
Я всьому наперекір,
Шлях долаю вмить до зір. (Око)

Загадка про очі

Загадка про очі

Кругленькі, маленькі,
а до неба достають.

 (Очі)

Фізкультхвилинка

Фізкультхвилинка

Раз, два — дерева,
Три, чотири — вийшли звірі,
П'ять, шість — пада лист,
Сім, вісім — птахи в лісі,
Дев'ять, десять — це сунички
Підвели червоні личка.

Фізкультхвилинка

Фізкультхвилинка

Руки в боки,
Нахились вперед,
Нахились назад.
І направо, і наліво,
Щоб нічого не боліло
Раз, два, три, чотири
Набираємося сили
Нахились, повернись
До товариша всміхнись.

Загадка про сльозу

Загадка про сльозу

Солоне, а не сіль,
біжить, а не річка,
блищить, а не золото.

(Сльоза)

Віршоване привітання учнів

Віршоване привітання учнів

Вже дзвінок нам дав сигнал:
Працювати час настав,
Тож і ви часу не гайте,
Працювати починайте
Щоб урок минув не марно,
Нам сидіти треба гарно.
Не крутитись на уроках,
Як папуга чи сорока.

пʼятницю, 26 липня 2013 р.

Віршик Сніжинка

Віршик

Сніжинка

Промінчик побачив сніжинку
В саду, де гуляла весна.
Зігрів її, наче дитинку,
Краплинкою стала вона.
Скотилась на землю водою,
Майнув промінець осяйний.
І стала краплинка травою,
Зеленим дитятком весни.

Віршик Бабусина скриня

Віршик

Бабусина скриня

Заховались в бабусиній скрині на дні
Різні речі забуті, цікаві мені.
Хоч старенькі, але їм немає ціни.
Найрідніші для нашого роду вони.
Тут лежить полотна домотканий сувій
І цвіте вишиттям українським наш стрій.
І барвистий віночок, і два рушники,
Гребінець і намиста червоні разки.
Я усе розумію, хоча ще й мала -
Це святі обереги від лиха і зла.
У бабусиній скрині скарби немалі,
Найдорожчі, найкращі на цілій землі.

Віршик Дубові КВІТКИ

Віршик

Дубові КВІТКИ

Наче сережки, дубові квітки,
Як пагони ніжні розмаю.
Сховалися дружно в зелені листки
І тихо про щось розмовляють.
Про землю кохану, про рідні ліси,
Про жолуді їхня розмова.
А ще про криштальні краплинки роси,
Що квітнуть для них веселково.

Віршик Шипшина

Віршик

Шипшина

У саду росте шипшина -
Цінна лікарська рослина.
Це красивий кущ колючий,
Чай з плодів його цілющий.
До квіток рожево-білих
Жук сховався в холодочок
Під шипшиновий листочок.
Дикі бджоли прилетіли.

четвер, 25 липня 2013 р.

Загадка про дзвінок

Загадка про дзвінок

Є чарівник у школі в нас,
Ану впізнайте, хто він?
Озветься — тиша йде у клас,
Озветься ще раз — гомін.
Щоб не спізнитись на Урок,
Нам голос подає...(дзвінок)

Загадка про школяра

Загадка про школяра

Маленький хлопчик
Взяв портфельчик,
До школи поспішає,
Бо дзвоник його гукає (школяр)

Фізкультхвилинка

Фізкультхвилинка

У вигляді гри, за віршем С. Маршака «Правила для учнів»:

Заходить вчитель, треба... (встати),
Дозволить сісти, тихо ...(сядь),
Сказати хочеш, не... (шуми),
А тільки руку ...(підніми).
У школі парту...(бережи)
І на парті не...(лежи).
Щоб Урок минув не марно,
Треба сісти рівно й ...(гарно),
Не базікать на../уроках),
Як папуга чи сорока.

Фізкультхвилинка

Фізкультхвилинка

Хмарка сонечко закрила,
Слізки срібнії зронила.
Ми ті слізки пошукаєм,
У травиці позбираєм.
Пострибаєм, як зайчата,
Політаєм, як пташата,
Потанцюємо ще трішки,
Щоб спочили ручки, ніжки.

Загадка про школу

Загадка про школу

Чистенькі віконця
Сміються до сонця.
Діточки довкола —
Паша люба... (школа)

Загадка про крейду та дошку

Загадка про крейду та дошку

Білий кінь по чорному полю
залишає слід за собою.

(Крейда та дошка )

Загадка про ручку

Загадка про ручку

Сама чистенька, аж блищить,
пройдеться — наслідить.

(Ручка)

Загадка про олівець

Загадка про олівець

Чорний Іван — дерев'яний кафтан,
 де носом проведе, там помітку кладе.

 (Олівець)

Я і Україна 1 клас Тема: Школа. Ти — школяр. Умій дружити. Дорога від дому до школи.

Я і Україна 1 клас

Тема: Школа. Ти — школяр. Умій дружити. Дорога від дому до школи.

Мета: ознайомити учнів із призначенням шкільних приміщень, правилами поведінки в них. Вчити дітей поважати вчителів, інших учнів, однокласників. Познайомити їх з основними правилами дорожнього руху, яких треба дотримуватися, йдучи від дому до школи. Розвивати почуття дружби, віру в свої здібності. Виховувати повагу до старших та один до одного.

Обладнання: сигнальні картки, таблиці з правилами дорожнього руху.

Хід уроку

І. Актуалізація опорних знань учнів
1. Повторення вивченого матеріалу. Діти розповідають вірш П. Тичини. «Хоч малий я...»
Розповіді учнів про себе, своє ім'я, прізвище.
2. Відгадування загадок.
а) Дає здоров'я — спорт,
Вагу — солодкий торт,
Мед — працьовиті бджоли,
Знання глибокі —...(школа)
б) Є чарівник у школі в нас,
Ану впізнайте, хто він?
Озветься — тиша йде у клас,
Озветься ще раз — гомін.
Щоб не спізнитись на Урок,
Нам голос подає...(дзвінок)
в) Маленький хлопчик
Взяв портфельчик,
До школи поспішає,
Бо дзвоник його гукає (школяр)
— Ви, мабуть, здогадалися, про що у нас піде мова? (Про школу, школярів)
II. Формування нових знань, прийомів і засобів діяльності
1. Повідомлення теми і завдань уроку.
Так, сьогодні ми будемо говорити про школу, поведінку учнів на перерві і на уроці, яких правил дорожнього руху необхідно дотримуватись йдучи з дому до школи.

далі

Віршик Твоє ім’я - твій талісман

Віршик

Твоє ім’я - твій талісман

Твоє ім’я - твій талісман
По лісі сіється туман,
Хмаринка біла в небі пропливає.
Твоє утвердження в житті,
Твої хвилини золоті
Твоє ім’я тобі заповідає.
Носи мене, як сонця ЦВІТ,
Візьми мене у свій політ,
Магічним змістом я тебе напою.
Чи квітка ти, чи сон, чи знать,
А чи Господня благодать,
Я буду вірним все життя з тобою.

Віршик Калина

Віршик

Калина

Калина, як фея, все зло розганяє,
Цвіте в українськім віночку.
Вона коровай на столі прикрашає,

Гніздечко ховає в листочках.
У ній соловейко співає про квіти,
Про рідні сади і долини.
Калину шанують дорослі і діти
Вона, то дочка України

Віршик Синичка

Віршик

Синичка

Прудка, весела пташка
У сквері хазяйнує.
Ховайтеся, комашки,
Синичка вас пильнує.
Щебече і стрибає,
Гойдається на гілці,
Казки розповідає
Рудій сусідці - білці.

Віршик Зелена аптека

Віршик

Зелена аптека

Зелена аптека - цілющі рослини,
Такі необхідні в житті для людини.
Поможуть міцним і здоровим прожити,
Загоїти рани і кров зупинити.
Медунку і верес малята збирали,
Та ще й подорожник в корзину поклали.
А жовтий пахучий чаклун-звіробій
Сміливо з хворобою вступить у бій.

Віршик Лелеченьки

Віршик

Лелеченьки

Прилітайте, лелеченьки, до нашої хати,
Ми вас довгою зимою будемо чекати.
А як блисне ясне сонце, линьте із весною,
Принесіть на крилах втіху і тепло з собою.
Хай барвінок, ряст, медунки квітнуть серед гаю,
Хай в гнізді лелеченята швидко підростають.
Як і ви, вони відчують у зеленім літі,
Що кохана Україна наймиліша в світі.

Фізкультхвилинка

Фізкультхвилинка

Щось не хочеться сидіти,
Руки вгору, руки вниз,
На сусіда подивись,
Руки вгору, руки в боки,
Зроби чотири кроки,
Вище руки підніміть,
І спокійно опустіть,
Розведіть їх в сторони,
Плесніть, діти, кілька раз,
За роботу, все гаразд.

Віршоване привітання учнів

Віршоване привітання учнів

Ось і школа, ось і клас,
Він давно чекає нас.
І прийшли ми всі сюди,
Щоб учитись і рости.

Я і Україна 1 клас Тема: Хто ти. Які вони, який ти. Історія твого імені.

Я і Україна 1 клас

Тема: Хто ти. Які вони, який ти. Історія твого імені.

Мета: вчити дітей розповідати про себе (знати своє ім'я, прізвище, по батькові) розвивати знання про призначення людини, виховувати інтерес до історії своєї родини, охайність, любов до праці, доброзичливість.

Обладнання: таблиця із зображенням настрою людини, фішки у вигляді квіток, сигнальні картки.
Хід уроку
І. Актуалізація опорних знань учнів
1. Ось і школа, ось і клас,
Він давно чекає нас.
І прийшли ми всі сюди,
Щоб учитись і рости.
2. Відгадування загадок.
а) Біле поле, чорне насіння, хто його сіє, той розуміє, хто збирає, той пожинає. (Книга)
б) Не думає, не гадає, а інших навчає. (Книга)
3. Бесіда.
— Яка книга лежить перед вами, покажіть, будь ласка.
Далі

середу, 24 липня 2013 р.

Новий велосипед

Новий велосипед

Левко приїхав на майданчик на новому велосипеді, що аж виблискував на сонці. Відразу його оточили діти.
- Дай проїхатись, - просять.
- І мені, і мені...
- Нікому не дам, - відмахнувся Левко. - Я ще й сам не накатався... - і, гучно сигналячи, закружляв навколо квітника.
А хлоп’ятам ще дужче закортіло проїхатися на новому велосипеді.
- Дай хоч спробувати, - не відставали вони. Левко ж і слухати не хотів - їздив сам.

Далі

Зарядка для язычка

Зарядка для язычка

Лодочка.
Рот открыт. Язык высунуть «лодочкой» («желобком» ), держать неподвижно. Губы то широко раскрывать («оскал» ), то касаться ими «желобка».

Гудит пароход.
Рот открыт. Губы в улыбке. Кончик языка опустить вниз и оттянуть назад, спинку выгнуть.
Длительно произносить звук [ы]. дальше

Фізкультхвилинка

Фізкультхвилинка

Біля кожної машини
Перевіримо ми шини.
(Присідання з імітацією рухів)
Ми качаєм, ми качаєм,
Свої шини надуваєм.
(Нахили вперед з імітацією рухів)
Не бува аварій в нас,
Бо є шини про запас.
(Руки на поясі, повороти вліво-вправо)
Стук-дзень, стук-дзень, їздим, їздим цілий день.
(Довільна ходьба з імітацією рухів)
А ось і наші гаражі,
Заїжджайте чимскоріш.
(Діти сідають на стільчики).

Веселая математика

Веселая математика

Кошка, кот и шесть котят
Ехать в Кошкино хотят.
Сели кошки у окошек.
Восемь окон, сколько кошек?

Веселая математика

Веселая математика

Муравьишка шел домой,
Вез в тележке груз такой:
Две травинки, две былинки,
Три тяжелые хвоинки.
Сколько разных вещей
Вез в тележке муравей?

Развитие мелкой моторики

Развитие мелкой моторики

(По ходу чтения стихотворения по очереди загибать пальчики).

Мы с первым пальцем-малышком
В трамвайный парк пойдем пешком.
С другим - поедем мы в трамвае,
Тихонько песни напевая.
С третьим - сядем мы в такси,
Попросим в порт нас отвезти!
С четвертым пальчиком в ракете
Мы полетим к другой планете.
Садись-ка, пятый, в самолет,
С тобой отправимся в полет,
(Правая рука, изображает самолет: большой палец и мизинец оттопырены - это крылья).

Як треба поводитись на вулиці

Як треба поводитись на вулиці

Перш ніж вийти з дому, перевір, чи все в порядку: ґудзики застебнуті, одяг і взуття вичищені, волосся зачесане.
Якщо йдеш вулицею з товаришем, не розмовляйте і не смійтеся голосно. Далі

Віршик У тролейбус ми сідаєм.

Віршик

У тролейбус ми сідаєм.

У тролейбус ми сідаєм.
Як поводитися, знаєм:
Не шуміти, не штовхатись,
Чемно й лагідно триматись.
Без квиточка, знає кожен,
 їхать в транспорті не можна.
Старшим людям, як годиться,
 Треба місцем поступиться.
Хочеш вийти - не штовхайся,
Потихеньку просувайся.
Як зійшов - шукати слід
Пішохідний перехід.

Віршик Світлофор потрібен всім

Віршик

Світлофор потрібен всім

Світлофор потрібен всім:
І дорослим, і малим.
Друзі, він багато може,
- Пішоходам допоможе
Він дорогу перейти
Без лихих пригод в путі.
Блимне лиш червоним оком
- Нас застерігає строго,
Що не можна крокувати,
Необхідно почекати.
А засвітиться зелене:
І для тебе, і для мене
Шлях відкритий, можна йти,
Дуже раді я і ти.

Віршик Знають діти всі, напевно

Віршик

Знають діти всі, напевно

Знають діти всі, напевно,
Перехід бува підземний.
Під землею люди йдуть
- І безпечна їхня путь.
Нагорі біжать машини,
Проїжджають безупину,
А внизу йде пішохід
- Дуже зручний перехід.
Він стрічає всіх привітно,
Навіть вдень горить тут світло.

Віршик Знає будь-яка дитина

Віршик

Знає будь-яка дитина

Знає будь-яка дитина:
Йти не можна, де машини.
Тому Коля і Тамара
Йдуть собі по тротуару.

вівторок, 23 липня 2013 р.

Загадка про трактор

Загадка про трактор

Кінь сталевий вівса не просить,
Але оре і косить.
(Трактор)

Загадка про літак

Загадка про літак

В синім небі путь моя,
Швидше всіх літаю я.
Маю крила, хоч не птах.
Люди звуть мене...
(літак )

Загадка про велосипед

Загадка про велосипед

Як натиснеш на педалі,
Побіжить в далекі далі.
(Велосипед)

Загадка про автобус

Загадка про автобус

Хутко мчить, бо поспішає,
Пасажирів підбирає.
І хвилинка у хвилинку
їх доставить на зупинку.
(Автобус)

Загадка про екскаватор

Загадка про екскаватор

Землю рити я допомагаю,
Замість тисячі лопат
Я один копати рад.
( Екскаватор)

Загадка про човен

Загадка про човен

Ні сани, ні віз,
А їде без коліс.
(Човен)

Загадка про трактор

Загадка про трактор

Не женуть, вівсом не годують,
Коли оре - сім плугів тягне.
(Трактор)

понеділок, 22 липня 2013 р.

Віршик Трамвайчик

Віршик

Трамвайчик

Дзінь-дзелень! - біжить трамвайчик,
У вагоні лис і зайчик,
Бегемотик, слоник, котик,
Песик, вовчик, коник, кротик.
- Не дивуйтесь! - каже зайчик.
 - В зоопарк іде трамвайчик!

Віршик Подарунок їжачкові

Віршик

Подарунок їжачкові

Каже Петрик до Мар’яни:
- Цілу днину із садка
носить яблука рум’яні
їжачок на колючках.
Віднесе одне додому
- і щодуху знову в сад, -
це ж яка страшенна втома
бігати туди й назад!
Тож негайно їжачкові
подаруємо давай
самоскид наш іграшковий -
хай повозить урожай
Мить - і мчить автомашина
повна яблук та грушок,
і всміхається з кабіни
вдячний дітям їжачок.

Г. Чубач

Віршик Поїзд

Віршик

Поїзд

Їде поїзд через гай,
Я гукаю: - Постривай!
- Він, почувши, не тікав.
Нас, маляток, почекав.
-Ту-ту-ту! - гуде гудок,
Їдем всі у дитсадок.

Віршик Машини

Віршик

Машини

Погляньте -
Біжать по дорозі машини,
На кожному колесі -
Гумові шини.
На кожному кузові -
Плащик нап’ято.
Біжать по дощу,
Як малі дитсадчата.

Віршик Літак

Віршик

Літак

Понад моркву, понад мак
Пролітає мій літак.
Він літак, а я - пілот,
Пробіжу через город,
Перескочу через рів,
Де літак спочити сів...
Вдвох ми граємось отак:
Я - пілот, а він - літак.

Віршик Вертоліт

Віршик

Вертоліт

Вертоліт-швидколіт, а під ним зелений світ.
Вертоліт за лісом стежить:
Чи немає де пожежі.

Віршик Велосипедист

Віршик

Велосипедист

Дзінь-дзінь-дзінь,
Дзінь-дзінь-дзінь...
Розігнався Петя
На велосипеді.
Дзінь-дзінь-дзінь,
Дзінь-дзінь-дзінь,
Справа - ямка, зліва - тин,
Спереду - качата,
Мов кульбабки волохаті,-
Треба рятувати!
...Всі залишились живі,
Тільки Петя в кропиві.

Куди робота ховається

Куди робота ховається

Дівчинка вирішила після вечері помити посуд.
- Мамо, - сказала вона, - тепер я завжди допомагатиму тобі. І ніколи не стомлюся.
Мати була зворушена. Вона пригорнула до себе доньку.
- Гаразд. Якщо так, донечко, тоді завтра перед моїм поверненням додому зроби щось у хаті. Що саме - побачиш сама.
- Добре, мамо, я все зроблю, тобі нічого не залишиться!
Далі

Недогадлива донька

Недогадлива донька

Була неділя. Не ля сиділа в кріслі й читала книжку. Мама натирала мастикою підлогу. Стомлена, вона раз у раз зупинялась, розгинала спину.
Дівчинка попросила її:
- Мамо, ти посидь. Не треба так поспішати. Та мама спішила: сьогодні вона з донькою має йти в ляльковий театр. За хвилину Неля знову озвалась:
- Мамо, ну відпочинь же трошки!
Мама, не підводячи голови, мовчки дотерла підлогу. Потім заходилась мити вікно в кухні.
Неля відклала книжку, ходила за матір’ю, заглядала то з одного, то з другого боку, не замовкала:
- Хіба неодмінно сьогодні? Можна й завтра прибрати в кухні...
А мама чомусь посміхалась і, поспішаючи, поралась далі.
Пообідавши, Неля почала швидко одягатися. А мама, наче навмисне, шукала собі якоїсь роботи, мила тарілки, чистила виделки і ложки.
Далі

Веселая математика

Веселая математика

Дама сдавала в багаж
Диван, чемодан, саквояж,
Картину, корзину, картонку
И маленькую собачонку.
Но только раздался звонок,
Удрал из вагона щенок.
Ребята, считайте быстрей,
Сколько осталось вещей?

Упражнения для щек и губ

Упражнения для щек и губ

Гибкий шланг пылесоса.
Опустить уголки рта. Возвратить в исходную позицию. Поднять уголки рта вверх.
Работающий пылесос.
Вращать губы «хоботком» вверх, влево, вниз, вправо.
Фотограф смотрит в объектив.
Поднимать левую и правую щеки по очереди, одновременно прищуривая глаз.

Развитие мелкой моторики

Развитие мелкой моторики

Выполнять действия и движения в соответствии с содержанием стихотворения.

Что за шум на кухне этой?
Будем жарить мы котлеты.
Мясорубку мы возьмем,
Быстро мясо провернем.
Миксером набиваем дружно
Все, что нам для крема нужно.
Чтобы торт скорей испечь,
Включим мы электропечь.
Электроприборы - это чудо!
Жить без них нам было б худо.

Загадка про фотоапарат

Загадка про фотоапарат

Сніг зимою, сонце літом,
Поле, що чарує цвітом -
Все на чіп він зберігає -
Дуже добру пам’ять має!
( Фотоапарат)

Загадка про мікрохвильову піч

Загадка про мікрохвильову піч

Розморожувати вміє,
Що потрібно - розігріє.
Піцу зробить за хвилину,
Нагодує всю родину.
(Мікрохвильова піч)

Загадка про кухонний комбайн

Загадка про кухонний комбайн

Може моркву покришити,
Свіжий сік для нас зробити.
Не потрібно йому рук -
Має функцій безліч штук.
(Кухонний комбайн)

Загадка про телевізор

Загадка про телевізор

Де кого нагородили,
Де супутник запустили...
Фільми, казочки, новини
Нам транслює щохвилини.
(Телевізор)

Загадка про пральну машину

Загадка про пральну машину

Всю білизну позбирає
І старанно покупає.
Буде знову вся чистенька,
Незабруднена, гарненька.
(Пральна машина) 

Загадка про праску

Загадка про праску

Любить вона і тканини,
Й сукні, светрики, гардини.
Всі їх складочки знайде!
Розізлиться - пара йде!..
(Праска)

Загадка про холодильник

Загадка про холодильник

Є в нашім домі дивний дім:
Зима гостює завжди в нім.
Та я охоче в домі тім
 Все бережу - що п’ю і їм.
(Холодильник ) 

Загадка про компютер

Загадка про компютер

Може він порахувати,
Може він пісні співати,
Малювати і писати,
Помилки перевіряти.
Може він листа прийняти,
З другом швидко нас зв’язати,
Він багато чого може
І завжди нам допоможе!
(Комп’ютер)

пʼятницю, 19 липня 2013 р.

Загадка про парасолю

Загадка про парасолю

Оля вийшла погуляти,
Дощик взявся пустувати.
Не злякає дощик Олю,
Бо відкрила...

(парасолю ).

Загадка про окуляри

Загадка про окуляри

Стали гості на поріг
- Відразу на носа - плиг.
І не просять пригощати,
Дай газету почитати.
(Окуляри)

Загадка про нитку

Загадка про нитку

Є у голочки подружка,
Що прив’язана до вушка.
Слід у слід за нею ходить,
Візеруночки виводить.

(Нитка)

Загадка про дзеркало

Загадка про дзеркало

Є у мене дивне скельце,
Що з усіх кривляється:
Як до нього усміхнешся,
Воно теж всміхається.

(Дзеркало)

Загадка про годинник

Загадка про годинник

Справно йде, хоч ніг немає,
Цоки-цок, усім співає.
І секунди, і хвилини
Нам рахує він щоднини.

(Годинник)

Загадка про гребінець

Загадка про гребінець

Не хижак, а зуби має.
Не гризе і не кусає,
А розчеше кіски Олі,
Чубчик Петрикові й Толі.
(Гребінець)

Загадка про голку

Загадка про голку

Вміє вишивати, шити,
Може ґудзики пришити,
Та без одягу донині
 Рукодільниця-кравчиня.

(Голка)

Наши помощники

Наши помощники

Есть помощники у нас,
Не бросают в трудный час.
Если мама вся в заботах,
Мы беремся за работу.
Вот по просьбе «Помоги!»
Гладим платья, гладим брюки,
 Все умеют наши руки.
Громко пылесос шумит.
Наш ковер, как снег, блестит.
Про белье мы не забыли,
Постирали, прокрутили.
А потом прополоскали,
Наши руки не устали.
Просушили наши вещи,
Чистотой одежда блещет.
На минутку мы присели,
Телевизор посмотрели.
Слышим, телефон звонит,
Кто-то в гости к нам спешит.
Чайник на плиту поставим,
Напоим гостей всех чаем.
Полон музыки наш дом,
В нем танцуем и поем.
Как вести себя в быту,
Мы научимся в саду.

> Скажите, о каких электроприборах шла речь в стихотворении?

Віршик Загубила голку Ніна

ВіршикЗагубила голку Ніна

Загубила голку Ніна,
Стала Ніна на коліна:
Знайшла голку, та не шила,
 - Ніна нитки загубила.
Загубила нитки Ніна,
Стала Ніна на коліна:
Знайшла нитки, та не шила,
 - Ніна голку загубила...
Цього вірша про дівчатко
 Починай читать спочатку.

Г. Бойко

четвер, 18 липня 2013 р.

Віршик Совині окуляри

ВіршикСовині окуляри
Захотілося читати Сові,
Та згубились окуляри у траві.
А без них не побачить
Сова Надруковані у книжці слова.
Гей, мурахи, серед листя і трави
Віднайдіте окуляри для сови.
А за це вам буде краща з нагород
Довга казочка із низкою пригод.

Л. Постних

Віршик Про пилосос

ВіршикПро пилосос

Пилюці, брудові на горе
Живе собі в хаті просторій
Пилосос сміливий.
Чисто в хаті - він щасливий.
Понад все він любить чистоту.
В чистоти він завжди на посту.

Віршик Наша Настя невелика

ВіршикНаша Настя невелика

Наша Настя невелика - менш од віника.
Наша Настя мала зранку хату мела.
А котик під лавкою підмітає лапкою.
Підмітаючи, нявчить:
«Як не так мету - навчіть!
Був би я козликом - підмітав би хвостиком».

Загадки про професії

Загадки про професії

Різні професії я знаю,
Та одну з них називаю.
Починаємо ми грати,
Намагайтесь відгадати.
(Діти відгадують, про яку професію йде мова).
пилка, цвяхи, молоток - ...
рецепт, мікстура, пацієнт - ...
ніж, черпак, сковорода - ...
крейда, підручник, указка - ...
ножиці, фен, гребінець - ...
вогнегасник, шланг, пожежа - ...
кельма, цегла, цемент - ...
покупець, ціна, товари - ...
полотно, палітра, фарби - ...
тканина, ножиці, наперсток - ...
афіша, вистава, глядач - ...
кермо, зупинка, пасажир - ...
швабра, чистота, підлога - ...

Загадка про шофера

Загадка про шофера

У нас цю професію знають усі:
Сидить за кермом вантажівки й таксі,
Вантаж і людей він по місту розвозить
У літню спекоту й зимові морози.
(Шофер)

Загадка про лікаря

Загадка про лікаря

Хто людей з біди рятує
І хвороби всі лікує -
Призначає процедури
І таблетки, і мікстури?
(Лікар)

Загадка про аптекаря

Загадка про аптекаря

Він для кожної людини
Ліки має й вітаміни,
Прочита рецепт уважно,
Що і як робить підкаже.
( Аптекар )